Monday, October 19, 2015

A Debrecen hétgólos kivégzést tartott az NB I.-ben

A Békéscsabának rémálomszerűen alakult az NB I. 12. fordulója. Az egy hónapja nyerni képtelen Debrecen 7-0-ra győzte le a bajnokság utolsó helyezettjét, ami piros lapot is összeszedett és egy öngólt is szerzett. Az első félidőben még nem nézett ki nagy verés az Előrének, a DVSC csak 1-0-s előnnyel fordult. A 32. percben Kulcsár talált be.
A második félidőben aztán gyorsan nagy hátrány szedett össze, a DVSC két perc alatt két gólt szerzett, az 52. percben Sidibe, aztán Balogh talált be. 5-0-s állásnál még reménytelenebb helyzetbe került a vendégcsapat. A 70. percben kiállították Vaskót, így tíz emberrel nem kerülhették el az újabb gólokat. A 81. percben ráadásul a csabai kapus, Ilizi segítette kapuba a labdát.
A Fradival nemrég döntetlenező Puskás Akadémiának most is kinézett egy iksz, de az utolsó percekben kikapott az MTK-tól. A vezetést Lencse szerezte meg 11-esből a 18. percből, majd arra is volt ereje a felcsúti csapatnak, hogy 2-1 után egyenlítsen. A 86. percben azonban Kanta 11-ese eldöntötte a meccset. Az MTK 3-2-re nyert.
Egy meccs hajrájában belőtt büntető a Vasasnak is sokat ért volna, de a 80. percben Remili kísérletét könnyen fogta a diósgyőri Rados kapus. Ekkor már tíz perce vezetett a DVTK, ami meg is tartotta ezt az eredményt, így a szezonban először nyert idegenben.
Az Újpest az előző nyolc fordulóban nem tudott nyerni, és ezen most sem tudott változtatni.  A Bajner Bálintot is bevető Paks 1-0-ra nyert. A 70. percben Bertus lőtte meg a hazaiak gólját.
A Ferencváros 3-1-re verte a Haladást.  A Fradi ebben a szezonban egyszer már legyőzte a bajnokság második helyén álló szombathelyieket, és most is jól kezdett. A 19. percben már vezetést szerzett Sesták révén. A 37. percben egy gyors kontra végén Varga Roland lőtt kapuba Gera passza után. A második félidőben a Haladásnak is több helyzete volt, Nagy Patrik góljával fel is jött 2-1-re.  A meccs a 79. percben dőlt el, amikor a hazaiak ecuadori légiósa, Cristian Ramírez megszerezte első magyar bajnoki gólját.

OTP Bank Liga, 12. forduló:

DVSC-TEVA - Békéscsaba 1912 Előre 7-0 (1-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2282 néző, v: Szilasi
    gólszerzők: Kulcsár T. (32., 68.), Sidibe (52.), Balogh N. (54.), Tisza (63.), Zsidai (76.), Ilizi (81., öngól)
    kiállítva: Vaskó (70.)
    sárga lap: Borbély (42.), Guaro (58.), Calvente Criado (65.)
  Puskás Akadémia-MTK Budapest 2-3 (1-1)
Pancho Aréna, 1000 néző, v: Pintér
    gólszerzők: Lencse (18., 11-esből), Fodor (77.), illetve Kanta (31., 86., a másodikat 11-esből), Bese (53.)
    sárga lap: Bacelic-Grgic (20.), Herceg (62.), Márkvárt (79.), illetve Vadnai (16.), Torghelle (35.), Kanta (78.)

Vasas FC-Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)
Illovszky Stadion, 1500 néző, v: Karakó
    gólszerző: Bacsa (70.)
    sárga lap: Könyves (36.), Remili (91.), illetve Tamás M. (68.), Lipták (80.), Okuka (81.), James (88.)

Videoton FC - Budapest Honvéd FC 3-0 (2-0)
Székesfehérvár, 2281 néző, v.: Iványi
    gólszerzők: Feczesin (33.), Gyurcsó (45.), Juhász R. (64.)
    sárga lap: Feczesin (35.), Szolnoki (60.), Danilovics (60.), Juhász R. (82.), illetve Vernes (9.), Gazdag (38.), Youla (60.)